Niedawno informowaliśmy o internetowej zbiórce (link) pieniędzy dla policjanta walczącego z nowotworem. Pisaliśmy o tym tutaj. Do celu brakuje nadal kilkadziesiąt tysięcy złotych.

To nie jedyny sposób, w jaki można wspomóc Rafała Dzwonnika. Wolontariusze „Agrafki” utworzyli na facebooku grupę, gdzie wystawiane i licytowane są przedmioty oraz usługi. Dochód z licytacji przekazywany jest na leczenie policjanta.

- Dziękujemy za zaangażowanie, udostępnianie i za każdą wpłatę dla Rafała. Aby grupa rosła w siłę, powiedz o niej swoim znajomym – apelują wolontariusze.

Aspirant sztabowy Rafał Dzwonnik służył obywatelom przez 20 lat, z czego 15 spędził w pabianickiej komendzie policji. W ostatnim czasie pracował w Zespole ds. Nieletnich i Patologii. Zanim tam trafił, był pracownikiem wydziału dochodzeniowo-śledczego. Angażował się w wiele projektów społecznych, prowadził warsztaty na temat tolerancji, uświadamiał młodzież, czym jest przemoc rówieśnicza i jak reagować na nią. Za swój wkład w pabianicki wolontariat został nagrodzony "Złotym Sercem". Teraz sam potrzebuje wsparcia w walce z niebezpiecznym wrogiem - glejakiem.