Budżet obywatelski to milion złotych, który zostanie oddany do dyspozycji mieszkańców. To pabianiczanie zdecydują, na co wydać te pieniądze.

Jako że w Pabianicach budżet obywatelski jest nowością, radni Platformy Obywatelskiej postanowili pomóc mieszkańcom przy składaniu propozycji.

- Ten budżet jest przeznaczony dla zwykłych obywateli, a nie dla urzędników, którzy doskonale radzą sobie z formalnościami. Dlatego chcemy pomóc mieszkańcom przy wypełnianiu tych wniosków - mówi Zofia Kriger-Kozłowska, radna miejska. - Przeszliśmy specjalne szkolenie w zakresie budżetu obywatelskiego, więc odpowiemy na wszystkie pytania pabianiczan, pomożemy wypełnić wniosek i pokierujemy w odpowiednie miejsca.

Akcję informacyjną Platforma rozpoczęła już w ten piątek przed Urzędem Miejskim. Gdzie będzie można skorzystać z ich pomocy w przyszłym tygodniu?

Poniedziałek: przed szpitalem (ul. Jana Pawła II - popołudniu).

Wtorek: przed marketem Intermarche (ul. Myśliwska - popołudniu).

Środa: przed marketem Biedronka (ul. Smugowa - popołudniu).

Piątek: duży rynek (od godz. 9.00).

Składać propozycje do budżetu obywatelskiego można do 17 lipca w Biurze Obsługi Interesanta UM (na parterze). Tam oraz w Wydziale Spraw Społecznych i Gospodarczych przy ul. Narutowicza pobierzemy wniosek i uzyskamy wszelkie potrzebne informacje. W przypadku problemów z kosztorysem wybranej przez siebie inicjatywy, pomocy mieszkańcom udzielą urzędniczki w Urzędzie  Stanu Cywilnego (na samej górze).

Informacje na temat kosztów, własności terenów itp. można uzyskać w Wydziale Inwestycji i Eksploatacji 42 225-46-25,  Wydziale Gospodarki Nieruchomościami 42 225-46-03, Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu 42 225-46-39 oraz w Wydziale Urbanistyki 42 225-46-38

Więcej o budżecie obywatelskim: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/na-co-pojdzie-milion-zlotych.html