Rossmann podsumował 3. finał akcji „Pomagamy jak umiemy”. Łącznie sieci udało się zebrać aż 5 milionów złotych, które rozdzielone zostaną na 250 organizacji w całej Polsce. W tym jest 29 organizacji z Łodzi i okolic, które otrzymało wsparcie na łączną kwotę niemal 385 tysięcy złotych.

Zgłoszony do akcji był także ośrodek z Pabianic. Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 5 przy Sejmowej dostanie  w tym roku 11.143,23 zł.

- Pomoc – w postaci dostępnych w Rossmannie produktów o tej wartości – jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafi do potrzebujących – informują organizatorzy. - Organizacje zawsze same wybierają, co z asortymentu Rossmanna jest im najbardziej potrzebne: pieluchy, kosmetyki, chemia czy karma dla zwierząt. Lista liczy ponad blisko 1.300 artykułów.

Jak udało się nazbierać tyle pieniędzy?

Od 2 stycznia do 31 października członkowie Klubu Rossmann mogli przekazywać zgłoszonym instytucjom punkty za zrobione w tych sklepach zakupy. W tym roku klienci sami decydowali, która organizacja jest im najbliższa i którą chcą wspierać. Dlatego właśnie opłaca się skanować aplikację Rossmanna przy nawet najdrobniejszych zakupach.

Co roku, w ten sposób klienci Rossmanna pomagają domom dziecka, samotnej matki, hospicjom, fundacjom na rzecz chorych i seniorów, a także schroniskom dla zwierząt.