Podczas sesji Rady Powiatu wrócił temat przejść dla pieszych na ulicy Grota-Roweckiego. Chodzi o to, że na wysokości marketu Biedronka samochody często potrącają pieszych na przejściu. Od kilku tygodni radni różnych ugrupowań politycznych proponują udogodnienia dla pieszych.

Dziś odpowiedzi udzielił starosta Krzysztof Habura.

Radny Stanek chciał, by zamontować lampę nad przejściem. Domagał się, aby Starostwo znalazło firmę, która umie to zrobić i zapoznało się z jej ofertą.

– Oferta od wskazanej przez pana radnego firmy została złożona w naszym wydziale jeszcze przed pana interpelacją – odpowiedział Habura.

Nikt nie ma wątpliwości, że trzeba poprawić bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych przy Grota-Roweckiego.

- Zostaną tam zamontowane kocie oczka do końca stycznia, jeśli aura pozwoli – mówi Habura.

Radny Rafał Kunka apelował o poprawę oświetlenia w tym miejscu.

- Mam odpowiedź od prezydenta Mackiewicza, że już zwrócił się do PGE Dystrybucja na wymianę 4 lamp nad przejściami dla pieszych w tym miejscu – mówi starosta. - I dlatego mam prośbę do pana radnego Stanka, by wstawili się do kandydata na prezydenta Pabianic Krzysztofa Ciebiady. Na pewno jak panowie radni PiS się wstawią, to ten temat zostanie szybko załatwiony. To on dopowiada za współpracę PGE z samorządami. To będzie skuteczniejsze niż fotografowanie się w kamizelkach odblaskowych na przejściach dla pieszych przy Narcyza Gryzla.