Apelujemy o oddawanie krwi dla sierż. szt. Michała Chłopka, funkcjonariusza KPP w Opocznie, który 29 kwietnia br. podczas interwencji został ugodzony nożem.
Krew można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi przy ul. Franciszkańskiej 17/25.
– Prosimy o zaznaczenie, że jest ona przeznaczona dla Michała Chłopka, który przebywa w szpitalu im. M. Kopernika w Łodzi – dodaje podinspektor Joanna Kącka z łódzkiej policji.
Policjant został ciężko ranny podczas interwencji. Było to dziś (29 kwietnia) o godz. 13.40 na terenie posesji przy ulicy Sienkiewicza w Opocznie.
Około godziny 13.25 oficer otrzymał zgłoszenie od 61-letniej kobiety, proszącej o pomoc. Jej 35-letni syn wszczął awanturę.
Dyżurny skierował na miejsce patrol dwóch dzielnicowych. Niespełna 20 minut później otrzymał zgłoszenie o tym, że policjanci zostali zaatakowani przez 35-latka nożem.
Jeden z dzielnicowych, 30-letni sierżant sztabowy został  ranny. Z raną kłutą w okolicach pachwiny został przetransportowany do łódzkiego szpitala. Jego stan jest ciężki.
W trakcie interwencji policjanci w kierunku agresywnego napastnika oddali strzały z broni służbowej.
35-letni napastnik z raną postrzałową nogi przebywa obecnie w szpitalu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu pracują już policjanci pod nadzorem prokuratury.