Towarzystwo Przyjaciół Pabianic podsumowało miniony rok. W 2018 dzięki ich inicjatywie tytuł Zasłużony dla powiatu otrzymała Bogumiła Matusiak, wielokrotna mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym. Sukcesem była również ubiegłoroczna edycja Rajdu Rowerowego organizowanego w ramach Dni Pabianic. Jako nagrody dla uczestników pozyskano aż 18 rowerów.

- W tym roku powinno być więc dziewiętnaście, bo będzie kolejna edycja tego wydarzenia. Pozyskanie tylu sponsorów to ogromne wyzwanie, ale rajd na szczęście cieszy się ogromną popularnością – mówiła Anna Leśniak, prezes TPP. - To również poważne wyzwanie logistyczne.

Rajd rowerowy może mieć nie więcej niż 1.000 uczestników. Na tym limicie organizatorzy muszą się zatrzymać.

W okolicy święta zmarłych było również spotkanie na cmentarzu. Członkowie TPP upamiętnili tych, którzy odeszli – ważnych pabianiczan, a także swoich członków.

Największym wyzwaniem na rok 2019 jest stworzenie leksykonu osób, które otrzymały do tej pory tytuł Honorowego obywatela Pabianic lub Zasłużonego dla powiatu.

- Do pewnego momentu było to uaktualniane. Z czasem jednak osób z tytułami przybywało, ale nikt nie pokusił się o przygotowanie ich biogramów. Trzeba to spisać, aby kiedyś nie zostało zapomniane – mówi Waldemar Boryń, wiceprezes TPP.

W obliczu wydarzeń, które miały miejsce w Gdańsku 13 stycznia, zamierzają zrobić cykl spotkań przeciwko przemocy. Chcą zaangażować w projekt przedstawicieli wielu profesji. W spotkaniach uczestniczyłaby młodzież szkolna. Miałyby one uczyć szacunku do różnych grup zawodowych. W planach jest m.in. spotkanie z policjantem i dziennikarzem.

Wręczono trzy legitymacje TPP. Nowymi członkami zostali: Małgorzata Pawełczyk, Joanna Kupś i Krzysztof Rąkowski.

Spotkanie TPP odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury. Dla publiczności wystąpiły zespoły taneczne działające w MDK-u oraz Amelia Lubecka, wokalistka, która wykonała dwa utwory: Mario czy ty wiesz” i „Chłopiec na dłużej”.