Pabianiczanin, Łukasz Barys, laureat Paszportu Polityki 2021, z kolejną nominacją – tym razem w plebiscycie „Książka Roku 2021 w kategorii Debiut Roku”. To, czy wygra, tym razem zależy od  czytelników internautów.

Plebiscyt po raz VII organizują wspólnie polski serwis internetowy Lubimyczytać.pl oraz Allegro. W 15 kategoriach nominowanych jest 145 tytułów. Tegorocznymi nowościami przygotowanymi przez wspominanych organizatorów są kategorie: Komiks oraz Debiut. I to właśnie w tej drugiej nasz młody pisarz został nominowany ze książką „Kości, które nosisz w kieszeni”.
Oprócz niego w tej kategorii znajdziemy jeszcze 9 autorów debiutanckich ksiązek. To, co łączy tą „10” to to, że każda książka otrzymała wysokie oceny czytelników, każda jest inna i warta przeczytania. Sylwetki młodych pisarzy i nominowane książki można zobaczyć na stronie www.lubimyczytac.pl. Znajdują się tam też oceny i opinie czytelników, a także odpowiedzi na dwa krótkie pytania: skąd pomysł na ich pierwszą książkę i jaka będzie kolejna.
Są też zachęty autorów do głosowania na ich książki. Oto, co powiedział Łukasz Barys o swojej:

„Sądzę, że warto zagłosować na „Kości, które nosisz w kieszeni”, bo to literatura piękna bez nadęcia. Jest tu sporo czarnego humoru i pełnokrwistych bohaterów, ale też ważne, społeczne tematy. To książka o dzieciństwie, dorastaniu, smutku i cierpieniu, ale podana w sposób poetycki. Każdy wrażliwy czytelnik może odnaleźć w bohaterce cząstkę siebie, poćwiczyć własną empatię wobec ludzi, których na co dzień nie zauważamy i zastanowić się, czy można przesuwać granicę między życiem i śmiercią albo zakochać się w postaci ze cmentarza”.

Na pabianiczanina można głosować do 28 lutego do godziny 24.00. 

Jak to zrobić?
Wystarczy wejść na stronę www.lubimyczytać.pl/plebiscyt, wybrać ikonę Debiut, a następnie tytuł jego książki.
Głos można oddać bez logowania się na stronie. Należy jedynie podać swój adres mailowy i zaakceptować regulamin plebiscytu. Po zagłosowaniu na nasz mail przyjdzie link potwierdzający oddanie głosu. Uwaga, link aktywny jest tylko przez godzinę!

Wyniki zostaną ogłoszone na uroczystej gali 10 marca w Starym Browarze w Poznaniu. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem platform organizatorów oraz patronów medialnych: serwisu Wp.pl, Radia Zet, magazynu „Książki. Magazyn do czytania”. Zwycięzca w kategorii Debiut Roku 2021 oprócz statuetki otrzyma nagrodę pieniężną.