ad

Dziś podczas wideokonferencji prasowej prezydent przedstawił koncepcje kompleksu oświatowego, który ma powstać na Zatorzu, a dokładniej na działce przy ul. Karniszewickiej 119/121. Do zagospodarowania jest teren o powierzchni 16.467 metrów kwadratowych. Powstać ma tu szkoła dla 400 uczniów (klasy 1-8), przedszkole dla 200 dzieci i sala sportowa z boiskiem. O tym kosztownym planie (inwestycja warta około 46.000.000 zł) prezydent mówił już podczas kampanii w 2018 roku.

Zobacz: Szkoła i przedszkole na Zatorzu? Taki plan na kolejną kadencję ma prezydent

Koncepcje urbanistyczno-architektoniczne są już gotowe. Na obiekcie oprócz szkoły, przedszkola i sali sportowej z boiskiem będą: blok administracyjny na gabinety, szatnie, pomieszczenia dla administracji i obsługi, blok żywieniowy z dwiema stołówkami. Zespół sportowy składać ma się z boiska ze sztuczną nawierzchnią, 200-metrowej bieżni okrężnej, 80-metrowej bieżni prostej, skoczni w dal, rzutni do pchnięcia kulą. Na zewnątrz ma powstać plac zabaw z piaskownicą, wiata do prowadzenia zajęć na zewnątrz, parkingi samochodowe i rowerowe.

Koncepcje zostały już przedstawione radzie  dyrektorów szkół podstawowych, w tym Szkoły Podstawowej nr 9 (rejon tej szkoły obejmuje większą część Zatorza).

- Wkrótce planowane są konsultacje z mieszkańcami przez platformę e-pabianice – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.