Kolejny raz uczniowie klasy II gimnazjum Heureka podjęli się zorganizowania kulturalnej imprezy. Dzięki współpracy z parafią ewangelicko-augsburską św. Piotra i Pawła przygotowali wykłady na temat protestantyzmu. Wikariusz diecezji warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce - pastor Paweł Meler wygłosi referaty na temat historii protestantyzmu, kultury i zwyczajów ewangelickich pt. „Protestanci. Co o nas wiesz?”.

Prelekcje przygotowane są w terminach do wyboru: 3, 10, 17 grudnia o godzinie 11.00 dla dzieci i młodzieży oraz 6 i 13 grudnia o godzinie 18.00 dla dorosłych. Spotkania odbędą się w domu parafialnym parafii ewangelicko-augsburskiej św. Piotra i Pawła przy ul. Zamkowej 8.


Wszystkie działania podjęte przez młodzież Heureki mają na celu propagowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych historii oraz tradycji miasta uwarunkowanej różnorodnością wyznaniową pabianiczan oraz promocję postawy poszanowania czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych. Uczniowie organizując wykłady chcieli zwrócić uwagę na kulturę protestancką jako integralny element historii naszego miasta.


Grupy/ klasy zainteresowane udziałem w wykładach proszone są o telefoniczne ustalenie terminu z pastorem Pawłem Melerem, tel. 793 317 150.

Wstęp na spotkania bezpłatny.