Nasza internetowa informacja o wysokich podwyżkach diet dla radnych miejskich (tekst pt.: „Radni dali sobie podwyżki - aż 55%") wywołała gorącą dyskusję czytelników. Zareagował też prezydent Pabianic - Zbigniew Dychto, który zarzucił nam „niepotrzebne nadużycie i swoistą manipulację". Oto treść sprostowania prezydenta:

SPROSTOWANIE
W związku z ukazaniem się w serwisie internetowym tygodnika "Życie Pabianic" artykułu pt.: "Radni dali sobie podwyżki" pragnę oświadczyć, iż nie jest prawdą stwierdzenie o złożeniu przeze mnie na sesji 25 lipca br. wniosku o podwyżkę dla radnych miejskich. Zawarte w tekście zdanie "Prezydent sam zaproponował, by brali dużo więcej" jest niepotrzebnym nadużyciem i swoistą manipulacją. Z decyzją o zwiększeniu diet nie można łączyć mojej osoby, ponieważ jest to inicjatywa wyłącznie radnych miejskich, którzy na mocy ustawy o samorządzie gminnym sami przyznają sobie podwyżkę uposażenia.
Przykro mi, że opinia publiczna została wprowadzona w błąd, ale chciałbym głęboko wierzyć, iż nie było to celowym zamiarem autora tekstu, a jedynie niewłaściwym zinterpretowaniem zaistniałej sytuacji.
Prezydent Miasta Pabianic
Zbigniew Dychto