Dotąd w powiecie pabianickim odnotowano 101 przypadków zakażenia koronawirusem. Obecnie chorych jest 28 osób. Dzisiaj doszło kolejnych 7 przypadków zakażenia koronawirusem Covid – 19.

- Sytuacja jest rozwojowa. Niestety, ale obawiamy się, że będzie coraz gorzej – mówi Małgorzata Sumińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pabianicach.

Wśród nowych przypadków jest 4 mężczyzn w wieku 46, 49, 65 i 87 lat oraz 3 kobiety w wieku 37, 49 i 87 lat. Osoby zakażone są z różnych rejonów powiatu pabianickiego: Lutomiersk - 2 osoby, Konstantynów Łódzki – 1, Ksawerów - 1, Pabianice i gmina – 2, Dobroń – 1. Czwóka z nich zakaziła się koronawirusem w szpitalu. To 3 pacjentów i 1 osoba z personleu. Z tego powodu zamknięto oddział neurologiczny w Pabianickim Centrum Medycznym. Pacjenci u których potwierdzono koronawirusa zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego.

- Obecnie w szpitalu przebywają cztery osoby. Jedna jest w stanie ciężkim – informuje Sumińska.

Oddział neurologiczny od kilku dni nie przyjmuje pacjentów. Od tych, którzy przebywali na oddziale w momencie, gdy wykryto koronawirusa, pobrano wymazy. Testy miał również personel.