Przedmioty zatrzymane podczas odprawy celnej można zobaczyć na niezwykłej wystawie w łódzkim zoo. Chata CITES to nowa oferta edukacyjna ogrodu zoologicznego.

- Nasza chata CITES powstała pod patronatem Izby Celnej w Łodzi. Będzie w niej stała wystawa przedmiotów wykonanych ze skór i kości zagrożonych wyginięciem zwierząt, zarekwirowanych przez służby celne - informują organizatorzy.

CITES (inaczej Konwencja Waszyngtońska) to międzynarodowy układ kontrolujący transgraniczny handel różnymi gatunkami roślin i zwierząt oraz wytworzonymi z nich produktami.

Odwiedzający chatę będą mogli zapoznać się z założeniami Konwencji i jej roli w ochronie zagrożonych gatunków zwierząt i roślin. Dowiemy się też, że przewożenie tego typu przedmiotów jest zabronione i karane, a osoba za nieprzestrzeganie tych warunków podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Wystawa zostanie otwarta 17 kwietnia o godz. 12.00. Chatę będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach biletu do zoo.

W tym samym dniu dowiemy się też, jakie imię – wyłonione na podstawie otrzymanych e-maili – będzie nosił nowo narodzony w Łodzi wielbłąd.