Wraz z rozwojem mieszkaniowym coraz większe znaczenie zyskuje sektor usług przeprowadzkowych.

Na trzeci kwartał przyszłego roku planowane jest całkowite ukończenie Osiedla Pod Modrzewiami II. Obecnie zakończono pierwszy etap inwestycji, oddając do użytku trzy budynki wielorodzinne. W drugim etapie powstaną kolejne dwa. Osiedle jest doskonale położone – blisko lasu, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w niedalekim sąsiedztwie centrum handlowego, przedszkola i szkoły. Bez wątpienia więc szybko zyska nowych lokatorów – zarówno wśród mieszkańców Pabianic, jak i łodzian, którzy zdecydują się zamienić miejski zgiełk, na zdecydowanie przyjemniejszą i spokojniejszą okolicę. Pod Modrzewiami II to jednak nie jedyna inwestycja mieszkaniowa w Pabianicach. Ten sam inwestor, firma Pro-Inwest kończy również m.in. Siennę Park w południowo-wschodniej części Pabianic – budynek mieszkalny z dyskontem spożywczym znajdującym się na jego parterze.

Rozwój mieszkaniowy nieodłącznie związany jest ze zwiększonym popytem także na inne usługi. Dodatkową pracę zyskują ekipy remontowo-budowlane, dekoratorzy wnętrz, producenci mebli, czy też firmy przeprowadzkowe. Tych ostatnich w Pabianicach jednak wciąż jest niewiele i często nie są w stanie podjąć się realizacji dużych, czy skomplikowanych zleceń. Dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się wynajęcie jednej z łódzkich firm. Jedną z nich jest firma Fortis Przeprowadzki..

- Od początku roku zrealizowaliśmy już kilkanaście dużych zleceń na terenie Pabianic. Wykonywaliśmy przeprowadzki dla dotychczasowych mieszkańców Łodzi, których zmęczyło życie w miejskiej aglomeracji. Również mieszkańcy Pabianic chętnie korzystają z naszej pomocy przy realizacji takich usług jak zamiana mieszkania czy przeprowadzka do innej części miasta. – komentuje Dawid Rutkowski, właściciel firmy przeprowadzkowej Fortis. – Po niedawnym kryzysie ekonomicznym sytuacja powoli zaczyna się stabilizować, dlatego coraz więcej osób myśli o własnym mieszkaniu, a ceny mieszkań w Pabianicach są wciąż tańsze, niż podobne lokalizacje w Łodzi – dodaje Dawid Rutkowski.

Łódzkie firmy przeprowadzkowe są dobrze przygotowane do realizacji zleceń w innych miastach województwa, zwłaszcza tak blisko położonych jak Pabianice. Mieszkańcy Pabianic mogą oczekiwać wysokiego standard usług, fachowego doradztwa i kompleksowej obsługi. Przedstawiciele firm przeprowadzkowych, na życzenie klienta, mogą przyjechać do jego mieszkania lub biura, pomóc w zaplanowaniu usługi i całościowo wycenić jej koszt. Dojazd do klienta nie ma tutaj znaczenia, a spotkanie z przedstawicielem firmy i wycena nie wiążą się z żadnymi kosztami.

Co więcej, firmy przeprowadzkowe, przewidując coraz większe zapotrzebowanie na tego typu usługi w Pabianicach, przygotowują się do jeszcze lepszej ich realizacji.

- Nasi pracownicy na bieżąco monitorują wszelkie utrudnienia w ruchu, remonty i prace drogowe w Pabianicach. Już teraz doskonale znamy ten rejon, korzystamy też z bardzo dokładnych i aktualnych map nawigacji GPS, dlatego nie mamy problemów z dojazdem do klienta i sprawnym poruszaniem się po mieście - mówi Dawid Rutkowski.

Więcej informacji na stronie Fortis Przeprowadzki dla Pabianic.