Mowa o pasach biegnących przez ul. Waltera-Jankego, w pobliżu ronda PCK (od wieżowców do pętli autobusowej), ul. 20 Stycznia, przy rondzie PCK (od ul. Myśliwskiej do pętli) oraz o przejściach przez krańcówkę, łączących przystanek dla wysiadających ze stanowiskami dla wsiadających (nr 1 i 2)

Montaż nowego oświetlenia jest kolejnym elementem modernizacji pętli autobusowej w tym rejonie. Wcześniej wymieniono na przystankach zniszczoną nawierzchnię jezdni, chodniki wyłożono kostką brukową i zamontowano  lampy ledowe (pisaliśmy o tym tutaj). Na odbiór techniczny czeka jeszcze nowy budynek dworca.

- W grudniu będą trwać procedury odbiorowe, następnie miasto wystąpi do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie nowego obiektu – poinformowała Aneta Klimek, rzeczniczka magistratu.

Nowoczesny budynek zastąpił kontener, postawiony tam na przełomie lat 80- tych i 90-tych (poprzedniego wieku). Nowy obiekt będzie służył nie tylko pasażerom komunikacji miejskiej. Z zaplecza socjalnego skorzysta też 60 pracowników MZK.

Inwestycja jest częścią projektu "Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach", na który miasto pozyskało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa.