Urząd Miejski zaplanował 31 nowych wiat przystankowych.

Gdzie? Przy ul. 15. Pułku Piechoty „Wilków” (krańcówka linii „4”), Karniszewickiej (przy Leszczynowej, Wspólnej i Niedużej), Kilińskiego (przy Moniuszki – w obydwu kierunkach), Moniuszki (przy Ostatniej, Wysokiej, Zielonej, Konopnickiej), Sikorskiego (wszystkie 4 przystanki), ks. Piotra Skargi (na odcinku od Myśliwskiej do Nawrockiego), Waltera-Jankego (przy Lidlu), Warszawskiej (Dąbrowa), Wspólnej (przy Łukowej) i Podmiejskiej (nowe przystanki).

Wykonawca będzie musiał dostarczyć również 19 nowych ławek, które trafią m.in. na przystanki przy ulicach Jana Pawła II (przy Śniadeckiego i DPS), Łaskiej (przy Węglowej), Rypułtowickiej, Rzgowskiej, Torowej (vis a vis GS).

Pierwsze wiaty i ławki pojawią się jeszcze w tym roku, kolejne będą montowane sukcesywnie w roku 2019 - mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

Co jeszcze jest w planach? Słupki przystankowe z gablotami na rozkłady jazdy, wiaty rowerowe oraz trzy wiaty na krańcówki autobusowe: Karolew, "Waltera" Jankego i Podmiejska. 

Urząd Miejski czeka na oferty od wykonawców do 30 października. Oby poszło lepiej, niż z przetargiem na nową krańcówkę autobusową. W sierpniu żadna firma nie złożyła w nim oferty.

Zobacz: Zbudują nam nową krańcówkę. Gdzie?