Każdy może włączyć się do akcji organizowanej przez Ewę Paczkowską, nauczycielkę języka angielskiego z Zespołu Szkół nr 1.

- Schronisko dla zwierząt w Pabianicach nieustannie potrzebuje żywności i artykułów dla zwierząt, stąd pomysł na zorganizowanie takiej zbiórki – tłumaczy anglistka. – Zbieramy suchą i mokrą karmę, koce, ręczniki, miski, smycze, puszory, pościele, poduszki…

By zachęcić uczniów, pani Ewa ogłosiła konkurs, w którym o główną nagrodę – wycieczkę do schroniska i dyplom dla ludzi o największych sercach - powalczą wszystkie klasy z ZS nr 1. Zwycięży ta klasa, która zbierze najwięcej podarunków dla zwierzaków.

- Konkurs jest przeznaczony dla uczniów „Mechanika”, ale wszystkie osoby spoza szkoły, które chcą pomóc, też mogą przynosić artykuły dla psiaków. My to wszystko zawieziemy pod koniec maja do schroniska – dodaje Paczkowska.

 

Gdzie i kiedy przynosimy dary dla zwierzaków?

Zespół Szkół nr 1 (ul. Piotra Skargi 21), w każdy dzień tygodnia od poniedziałku do piątku, najlepiej do sekretariatu (I piętro) lub pokoju pani pedagog.