Remonty na ul. Łaskiej rozpoczęły się w lipcu. W związku z budową torowiska zamknięto niektóre skrzyżowania z tą ulicą. W pierwszej kolejności były to skrzyżowania z ul. Kochanowskiego i ul. Ostatnią. W październiku ruch na nich przywrócono, a zamknięto kolejne trzy: z ul. Szarych Szeregów, ul. Tkacką i ul. Mielczarskiego. Najbardziej uciążliwe było to dla mieszkańców pobliskich bloków i domów. Musieli objeżdżać zamknięte skrzyżowania.

- Z czasem się przyzwyczaiłem. Dzisiaj też odruchowo pojechałem inną drogą, ale cieszę się już skrzyżowanie z ul. Szarych Szeregów jest otwarte. Mieszkam w okolicy – mówi jeden z kierowców, który skorzystał już z otwartego przejazdu.

Przy okazji otwarcia skrzyżowania poinformowano, że od 21 grudnia, czyli od poniedziałku, na swoją stałą trasę wróci autobus Z41. Z przystanku Wiejska/Łaska w Pabianicach autobusy pojadą ulicami: Wiejską, Moniuszki, Szarych Szeregów, Łaską, Zamkową, Warszawską do Ksawerowa i Łodzi, aż do pl. Niepodległości.

Budowa torowiska trwa nadal. Cały czas droga pozostaje zwężona do jednego pasa ruchu w stronę ul. Zamkowej. W planach jest zamknięcie skrzyżowania ul. Łaskiej z ul. Wiejską. Te prace mają rozpocząć się wiosną. Budowa torowiska ma potrwać do końca przyszłego roku.