Najbliższym i najtańszym rozwiązaniem jest hotel dla psów w pabianickim schronisku.

- Mamy przygotowanych 6 boksów o powierzchni 15 metrów kwadratowych z budami - mówi Andrzej Luboński, kierownik schroniska. - Są one przeznaczone dla średnich i dużych psów, ponieważ te mniejsze mogłyby się wydostać na zewnątrz.

Doba kosztuje tu 15 zł od psa. Wyżywienie zapewnia schronisko, o ile właściciel sam nie przyniesie karmy. Można w wyprawce spakować psu, wedle uznania, kojec lub ulubioną zabawkę. Konieczne jest zabranie książeczki zdrowia z aktualnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie i przeciwko chorobom wirusowym.

- W sezonie z hotelu korzysta średnio kilka psów w miesiącu - dodaje Luboński.

Hotel dla zwierząt jest w Kazimierzu (gmina Lutomiersk). Nazywa się „Reksio” (ul. Szkolna 11/12) i gości psy oraz koty przez cały rok. Tutaj doba kosztuje od 35 do 45 zł za psa oraz od 20 do 30 zł za kota. Wszystko w zależności od terminu, wielkości zwierzaka i opcji z wyżywieniem lub bez.

Hotel zapewnia również transport zwierzaka z domu i do domu (1 zł/km). Tutaj pupile mają noclegi w ogrzewanym budynku lub w boksach na dworze.

Także w gminie Lutomiersk mieści się całoroczny hotel „Ritz” dla psów (Charbice Dolne 43). Do dyspozycji jest w nim 12 pokoi gościnnych, zróżnicowanych pod względem wielkości. Podczas pobytu w tym hotelu psy spacerują 3 razy dziennie. Są to spacery indywidualne. Tutaj doba kosztuje 40 zł.

Duży ogród do biegania mają psy w hotelu „Ta Bajka” w Konstantynie 21 (gmina Rzgów).

- U nas zwierzaki spędzają większość czasu na zewnątrz. Bawią się ze sobą i z opiekunami - mówi Magdalena Jeśman, właścicielka hotelu.

Po całodziennej zabawie psy wracają do kojców w klimatyzowanym pomieszczeniu. Od niedawna przyjmują tu również koty. Ceny za dobę za psa wynoszą od 30 do 50 zł, a za kota od 18 do 23 zł.

- Każdego zwierzaka traktujemy indywidualnie, by czuł się u nas bezpiecznie i spokojnie - dodaje właścicielka.

W hotelu dla zwierząt „Aida” w Łodzi (ul. Bednarska 5) mogą gościć nie tylko psy i koty, ale też gryzonie i ptaki. Doba w hotelu kosztuje 28 zł za psa, 23 zł za kota oraz po 17 zł za gryzonia lub ptaka. Do tego dochodzi koszt wyżywienia.