Młodzi zapaśnicy PTC sprawili kibicom wspaniałą niespodziankę. Zajęli 1. miejsce w drużynowych mistrzostwach Polski juniorów do lat 20. To pierwszy tak wielki sukces w 50-letniej historii pabianickich zapasów.

Najlepiej spośród podopiecznych trenera Waldemara Sawosza wypadł Łukasz Pietrzykowski w wadze 120 kg. Wygrał trzy walki i wywalczył srebrny medal. W finale uległ 0:3 Kamilowi Słupskiemu z Legii Warszawa. Srebro wywalczył też Tomasz Sobczyk w wadze 60 kg. W finale przegrał 1:3 z Markiem Torbiczukiem z Unii Racibórz. W kategorii 120 kg Mariusz Nikiel wywalczył brąz. W pojedynku o podium położył na plecy Macieja Haścca z Podlasia Białystok. Brązowym medalistą został też Michał Kacperski (96 kg). Krążek wywalczył w walce z Grzegorzem Woźniakiem (3:0) z GTS Straszyn.

Miejsca pozostałych pabianiczan: Mariusz Łechtański (74 kg) - 5, Daniel Frańciszkiewicz (96 kg) - 8, Adam Pacześ (55 kg) - 10. Ten ostatni był najmłodszym uczestnikiem mistrzostw (18 lat). Nieco poniżej oczekiwań wypadł typowany na pewnego mistrza Tomasz Sobczyk.

W turnieju rywalizowało 39 klubów. 2. miejsce zajęła Unia Racibórz, 3. - Sobieski Poznań. Dzięki podopiecznym Waldemara Sawosza województwo łódzkie także zajęło 1. miejsce.