Na stronie posłanki na Sejm Anity Błochowiak (LiD) www.blochowiak.pl jest 7 wpisów z października 2007 roku. Ostatni temat to debata Aleksander Kwaśniewski – Jarosław Kaczyński z 2 października 2007 roku (na trzy tygodnie przed wyborami parlamentarnymi). I na tym kończy się archiwum posłanki. Pani Anita swojej strony nie odświeża. Już nie musi, bo głosy wyborców zdobyła. Ale jak zapewnia Aleksandra Redlicka z biura poselskiego Anity Błochowiak, strona będzie aktualizowana lada dzień.
– Czekamy na kontakt z firmą, która się tym zajmuje – dodaje Redlicka.
Jeszcze gorzej jest na stronie radnego Karola Suchockiego (SLD) suchocki.com.pl. 14 września 2006 roku pisał o rozdawaniu za darmo sadzonek drzew. Było to tuż przed wyborami prezydenckimi w Pabianicach, w których startował Suchocki. To ostatni temat, jaki pojawia się, gdy klikniemy w okienko „Aktualności”.
Niewiele pisze też na swoim blogu poseł Andrzej Biernat (PO) www.andrzejbiernat.pl. W 2008 roku zamieścił 4 teksty (ostatni z 28 października, zachwalający budowanie boisk typu „Orlik”). Gdy zajrzymy do archiwum, znajdziemy dwa wpisy - świąteczne życzenia i o meczu piłkarskim parlamentarzystów na Ukrainie.
Radny PiS Sebastian Bryndziak www.sebastianbryndziak.blog.pl przerzucił się chyba na portal Nasza–klasa (ma tam już 1016 znajomych), bo swojej strony internetowej nie odświeża już od dłuższego czasu. Ostatni jego wpis dotyczy planów budowy obiektu skateparkowego w Pabianicach, a we wcześniejszym Bryndziak dziękuje wyborcom za oddanie głosów na (dziś już posła na Sejm) Piotra Polaka (PiS).
Strona wiceprezydenta Dariusza Wypycha (PiS)  www.d-wypych.info powstała przed wyborami samorządowymi w 2006 roku. W „Aktualnościach” najnowszy wpis datowany jest na 19 lipca 2008 roku i traktuje o Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Ognia w Parku Wolności. Poniżej znajdziemy jeszcze 18 krótkich notatek, wpisanych również w 2008 roku. Teksty wcześniejsze umieszczone są w podsumowaniu „Bilans roku”.
– Zastanawiam się nad zmianą szaty graficznej mojej strony – informuje wiceprezydent. – W połowie 2008 roku wprowadziłem na niej ruchome zdjęcia.
Na tle poprzedników najlepiej prezentuje się aktualizacja strony internetowej radnej Moniki Cieśli (PiS) www.monika-ciesla.info. Pani Monika w 2007 roku przedstawiła 30 tematów, w 2008 – 23. Ostatni wpis (z 21 grudnia 2008) to życzenia świąteczne.
Radny Zbigniew Grabarz na swojej stronie nie pisze o pracy w Radzie Miejskiej: www.cross-piatkowisko.pl