Mecenas Renata Sutor z dalekiej Rabki Zdroju wnosiła o... podjęcie przez radnych powiatowych uchwały popierającej jej petycję do Konferencji Episkopatu Polski o dokonanie „pełnej Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski”. Pod petycją, która w grudniu 2019 roku trafiła do pabianickiego Starostwa podpisała się Renata Sutor, adwokat mgr lic. kościelny z Rabki – Zdroju.
Podobny dokument adwokatka wysłała  do około 2.000 samorządów w całym kraju, a także Konferencji Episkopatu oraz Prymasa Polski. Mecenas Sutor wraz z petycją o " intronizację Jezusa Chrystusa na Króla Polski wystąpiła do radnych z postulatem o zamianę przepisów miejscowych, w myśl których na terenie każdej gminy powinny być utworzone bezpłatne parkingi. "Postuluję również, aby przed sądami, gminami, starostwami, urzędami skarbowymi i innymi urzędami publicznymi były parkingi bezpłatne"- napisała.

Do petycji, mecenas załączyła jako uzasadnienie 5-stronicowy tekst swojego autorstwa pt. „Proroctwo dla Świata i Polski według Marii, Michaliny i Magdaleny”. Zawiera on opisy snów, wizje i proroctwa tych 3 kobiet. Pojawiają się w nich takie postaci jak Donald Tusk, George Bush, Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Matka Boża, Jan Paweł II, a nawet Ignacy Jan Paderewski i Roman Dmowski.

Według adwokatki, mówią one o tym, co będzie się działo w Polsce i świecie, jeśli nie wybierzemy Jezusa Chrystusa królem Polski. A w skrócie mówiąc, będzie się działo źle. Dojdzie do wojny wywołanej przez obcych z innej planety i ogólnej apokalipsy i tylko dzięki „pełnej intronizacji Jezusa na Króla Polski” Bóg ochroni chrześcijan.

Zgodnie z prawem, Rada Powiatu Pabianickiego miała obowiązek zająć się petycją i potraktować ją, jak każde inne zgłoszenie obywatela. I tak się stało.

– Uznaje się, że petycja nie podlega uwzględnieniu – oświadczyła Anna Bujacz, przewodnicząca Komisji Skarg Wniosków i Petycji Rady  Powiatowej.

Postulat o utworzenie bezpłatnych parkingów również nie znalazł uzasadnienia w oczach radnych.

– W powiecie pabianickim miejsca postojowe w ciągu dróg powiatowych są oznakowane, ogólnodostępne i bezpłatne – uzasadnili radni.