Jak dowiaduje się Życie Pabianic, sprawa dotyczy prywatnej firmy Piotra Roszaka. Chodzi o interesy związane ze sklepem internetowym, w którym Roszak (wiceprzewodniczący Rady Miejskiej) sprzedaje koce i pościel. Policja była w firmie Roszaka. Przeszukała też magazyn. Znalazła w nim "trefne" towary. Po złożeniu wyjaśnień w komendzie policji radny wrócił wieczorem do domu.

- W poniedziałek popołudniu policjanci z łódzkiej komendy miejskiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji, przesłuchali 32-letniego mieszkańca Pabianic podejrzewanego o szereg oszustw na szkodę firm z terenu całej Polski. Za przestępstwo to grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności - informuje podinspektor Joanna Kącka z łódzkiej policji. - Przyznał się i dobrowolnie podda się karze.

Policjanci przedstawili Roszakowi zarzut wyłudzenia towarów wartości 44.000 zł (kompletów pościeli). Jak wynika z zebranego do tej pory materiału dowodowego, podejrzany podrabiał dokumenty, podszywając się pod rzeczywiście istniejące podmioty gospodarcze i odbierał zamówione towary, przywłaszczając je. Należności nie regulował. Pościel "kupił" jako jeden z łódzkich szpitali. Sprawa trafiła do Prokuratury Łódź Górna, gdy producent pościeli zgłosił się po pieniądze do szpitala. 

Podczas przeszukania w firmie podejrzanego funkcjonariusze zabezpieczyli 2.620 kompletów pościeli.

Roszak usłyszał zarzut oszustwa. Na poczet grożących mu kar policjanci zabezpieczyli samochód marki Chrysler Town&Country, wartości 30.000 zł, należący do podejrzanego. Sprawa jest rozwojowa.

Piotr Roszak jest radnym PO. Był zastępcą komendanta hufca ZHP Pabianice. Przez 10 lat organizował koncerty WOŚP. Złożył rezygnacje i oddał mandat radnego miejskiego.

26 marca Rada Miejska może wybrać nowego wiceprzewodniczącego. 

Roszak zrezygnował z mandatu radnego. Przeczytasz o tym tutaj : http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/piotr-roszak-przepraszam.html