9 czerwca Rap Lokal zagra już po raz 5. Po co? Dla sparaliżowanego w wyniku wypadku piłkarza ręcznego, Łukasza Millera. To zawodnik Pabiksu, który w 2015 roku doznał złamania kręgosłupa.

Zabawa zacznie się już o 14.00. „Kruk” pomaluje ścianę w Strefie Piwa. Każdy będzie mógł pomóc. Później wystąpi Ganesz. Będą też warsztaty z tworzenia bitów na profesjonalnej konsoli. Poprowadzi je „Este” - Krzysztof Łyszkowski, pabianicki raper.

Organizatorzy nie chcą zdradzić wszystkich atrakcji, jakie czekają mieszkańców. Wiadomo, że będzie grill, licytacja i wielka loteria fantowa.

- Sponsorzy ufundowali nagrody. Będą karnety na myjnię Prosper, bilety do kina Tomi na dowolny film. A także niespodzianki dla sportowców, ubrania i czapki – wymienia jednym tchem współorganizator, Przemysław Kszczot.

Co wylicytujemy? Koszulki Rap Lokal, płyty z utworami promującymi kolejne edycje wydarzenia. Trafił się też obraz malowany ręcznie i talon na wykonanie tatuażu.

O 18.00 zaplanowany jest wielki, finałowy koncert. Wykonana zostanie piosenka tegorocznej edycji Rap Lokal. Jej teledysk, kręcony na Lewitynie, obejrzysz TUTAJ. Bilet wstępu na koncert  (w formie opaski na rękę) to koszt 10 zł. 20 zł kosztuje bilet z możliwością wzięcia udziału w loterii. Liczba tych drugich jest ograniczona.

Jak jeszcze można pomóc Łukaszowi Millerowi? Od niedzieli w Cardamonie przy ul. Gdańskiej będzie stać puszka na datki. Tam można też kupić wejściówki i koszulki.

Raperzy poszukują miejsc na plakaty i fantów na loterię. Kontakt: przemyslawkszczot@gmail.com.

Aby być na bieżąco z nowymi informacjami o imprezie, organizatorzy zapraszają na ich stronę na Facebooku.