O tym, że w powiecie pabianickim jest kolejny przypadek zakażenia koronawirusem COVID-19 poinformowała Dagmara Zalewska, rzeczniczka prasowa wojewody. Mieszkaniec Ksawerowa, który zachorował to starszy mężczyzna. Chorobą zakaził się podczas pobytu w szpitalu w Łodzi.

Kilka dni temu nowe przypadki pojawiły się w Szpitalu im. Jonchera. Z tego powodu zamknięto oddział wewnętrzny. Tutaj pobrano 140 wymazów od pacjentów, personelu z oddziału i osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi. Uzyskano 23 wyniki pozytywne. Wśród zakażonych jest 15 pacjentów i 8 osob z personelu medycznego pracującego na oddziale.

Zakażeni chorzy w większości zostali na oddziale. W kwaranatannie jest personel szpitala i pozostałych 30 pacjentów.

To 13. przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie pabianickim. Wszyscy, którzy byli chorzy już wyzdrowieli. Nie było na naszym terenie śmiertelnych ofiar zarazy. Maleje również liczba osób objętych kwarantanną. Obecnie jest ich 121.

Natomiast w województwie łódzkim ostatniej doby doszło 18 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

- Potwierdzone wyniki dotyczą trzech młodych kobiet, sześciu kobiet w średnim wieku, pięciu kobiet w starszym wieku, dwóch młodych mężczyzny, jednego mężczyzny w średnim wieku, jednego mężczyzny w starszym wieku. Są to osoby w wieku od 24 do 89 roku życia – informuje Dagmara Zalewska, rzeczniczka wojewody.

Są też dobre wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego. Kolejne 3osoby, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymały 2 wyniki ujemne i są zdrowe.

- To jeden nastoletni chłopiec, jedna kobieta w starszym wieku oraz jedna mężczyzna w średnim wieku – dodaje rzeczniczka.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:

Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 1362

Liczba osób aktualnie zakażonych: 372

Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 26

Liczba osób objętych kwarantanną: 2149

Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 695

Liczba osób, które wyzdrowiały: 932

Liczba osób, które zmarły: 58

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie wynosi 760.