1 maja Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnym, czyli trzynastym zakażeniu koronawirusem w powiecie pabianickim. Na drugi dzień okazało się, że znów jest 12 chorych. Dziś wojewoda wysłał wyjaśnienia.

- Osoba wykazana jako zakażona w powiecie pabianickim jest zameldowana w m. Konstantynów Łódzki – z tego powodu została błędnie przyporządkowana do tego powiatu; w rzeczywistości osoba ta powinna być przypisana do powiatu opoczyńskiego – czytamy w komunikacie. - Osoba wykazana jako ozdrowiała w powiecie pabianickim błędnie została przyporządkowana do tego powiatu; w rzeczywistości osoba ta jest mieszkańcem powiatu bełchatowskiego i to do niego zostanie przypisana.

Z komunikatu wynika, że Konstantynów Łódzki nie należy do naszego powiatu i dlatego osoba zakażona została źle sklasyfikowana. W powiecie opoczyńskim jest natomiast wieś Konstantynów. Być może to w niej mieszka zakażony mieszkaniec.

W województwie łódzkim są 43 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

- Potwierdzone wyniki dotyczą pięciorga dzieci, ośmiu młodych kobiet, dwunastu kobiet w średnim wieku, trzech kobiet w starszym wieku, jednego nastoletniego chłopca, ośmiu młodych mężczyzn, pięciu mężczyzn w średnim wieku, jednego mężczyzny w starszym wieku – wylicza Dagmara Zalewska, rzeczniczka wojewody łódzkiego. - Są to osoby w wieku od 2 do 85 roku życia.

Są też dobre wiadomości. Kolejnych 14 osób, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymały 2 wyniki ujemne i są zdrowe.

- To jedna młoda kobieta, siedem kobiet w średnim wieku, jedna kobieta w starszym wieku, jeden młody mężczyzna oraz czterech mężczyzn w średnim wieku – dodaje Dagmara Zalewska.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:

Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 1049

Liczba osób aktualnie zakażonych: 613

Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 26

Liczba osób objętych kwarantanną: 2941

Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 795

Liczba osób, które wyzdrowiały: 402

Liczba osób, które zmarły: 34

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 1201