Maciej Sułat po raz kolejny został nagrodzony. Tym razem jednak nie były to mordercze zawody sportowe. Nasz strażnik miejski otrzymał odznakę Honorowego Dawcy Krwi Zasłużonego dla Zdrowia Narodu.

Maciej oddaje krew systematycznie od 2009 roku. Poszedł w ślady taty, Kazimierza, który przez wiele lat oddawał na rzecz potrzebujących ten cenny dar. Czy pozazdrościł ojcu ilości odznaczeń?

- Tak jakoś wyszło. Poszedłem oddać nie zastanawiając się nad tym. Po prostu chciałem zrobić coś dobrego- mówi krwiodawca.

Na swoim koncie ma oddanych około 27 litrów krwi. W punkcie krwiodawstwa zameldował się 59 razy. Stara się to robić minimum 5 razy w roku.

- Jest mi niezmiernie miło odbierać takie wyróżnienie. Będę pomagał jak najdłużej- zapewnia Maciej.

W komendzie Straży Miejskiej łącznie sześciu mundurowych oddaje krew.

Odznaczenie Honorowego Dawcy Krwi Zasłużonego dla Zdrowia Narodu przyznawane jest osobom, które oddały co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość jej składników.

Punkt pobrania krwi działa w Pabianickim Centrum Medycznym przy ul. Jana Pawła II 68. Czynny jest od poniedziałku do środy w godzinach 8.00- 11.30 oraz w piątek 8.00- 11.00.