Nowy peron na przystanku tramwajowym Łaska / Tkacka wyniesiony został wysokość 25 cm. Wcześniej przystanek w tym miejscu był równo z poziomem szyn.

Tak też wykonane mają być inne perony tramwajowe. Wyniesione przystanki to coraz częściej spotykany standard, ułatwiający korzystanie z komunikacji osobom starszym i niepełnosprawnym.

Ale jak zapewnia pabianicki wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji, to nie koniec udogodnień na przystankach.

Dojścia do peronów będą pozbawione stopni oraz barier architektonicznych. A dla osób niewidomych lub słabo widzących montuje się specjalne płyty o powierzchni fakturowanej, wyczuwalnej stopą. Wzdłuż krawędzi przystanków jest zaprojektowana linia krawędziowa z płyt żebrowanych białych, co będzie kontrastować z peronem koloru grafitowego.

Do przejść dla pieszych też będzie tym osobom łatwiej dotrzeć. Prowadzi do niego pas dojścia złożony z płytek guzkowanych żółtych (fotografia w kółku). A na całej szerokości przejść wykonywany jest pas płytek żebrowanych białych.

Jednak największym ułatwieniem dla pasażerów będzie dostęp do tramwajów niskopodłogowych. Czy takie MPK Łódź właśnie wypuści na trasę do Pabianic? To się okaże. Rozmowy z przewoźnikiem trwają.