Przez półtorej godziny w wieczór 1 maja na scenie szalał Kordian - wokalista zespołu Korozja. Ta pabianicka kapela jest dobrze znana pabianiczanom zwłaszcza w wieku studenckim. Starsi byli lekko zaskoczeni, że wyrosła nam tak świetna kapela, która już zostawiła daleko w tyle grający stare kawałki Blue Haze i odcinający jedynie kupony od sukcesów sprzed 20 lat Proletaryat. Prawda jest taka, że teraz na pabianickiej scenie rockowej rządzi zdolna młodzież, czyli Korozja: ekspersyjny wokalista, kapilalne gitary, dobre i mądre teksty oraz świetna perkusja.
Przed Korozją zagrał pabianicko-ksawerowsko-łódzki skład Faber. Wokalistka o genialnym głosie Sylwia Potorejko w zeszłym roku zdobyła tytuł najlepszej wokalistki rockowej województwa. Panowie i panie jeszcze o tej zaledwie 21-letniej studentce z Ksawerowa usłyszymy.
- Chcieliśmy młodym ludziom udowodnić, że 1 maja to nie muszą być tylko pochody i siedzenie z piwem na grillu. To też może być dzień dobrej zabawy - mówi Krzysztof Rąkowski, jeden z organizatorów pierwszomajowej imprezy na Lewitynie. - Co roku będziemy urządzać takie imprezy. Trochę pogoda nam nie dopisała, ale jak widać młodzi ludzie i tak przyszli.