Jazda ulicą Grobelną do najprzyjemniejszych nie należy. Panuje tu chaos. Utrudnienia zaczynają się zwykle przy szkole muzycznej, gdzie kierowcy zatrzymują się, by wysadzić dzieci. Miejsc parkingowych brakuje, więc auta parkują częściowo na chodniku wzdłuż ulicy, blokując pas i utrudniając wymijanie się samochodów. Dalej pacjenci wysiadający do przychodni Eskulap. Do tego klienci skręcający do Kauflandu i piesi przecinający jezdnię w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Teraz po otwarciu nowego centrum handlowego, problem jeszcze się nasilił. Ulica korkuje się nawet mimo tego, że powstało połączenie z ul. „Grota” Roweckiego.

Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, jednym z pomysłów na rozwiązanie problemu zakorkowanej Grobelnej było… wprowadzenie tu ruchu jednokierunkowego. Jednak zamykanie drogi nie bardzo kalkuluje się ani kierowcom, ani okolicznym inwestorom. Czy zatem istnieje inne rozwiązanie?

Innym z pomysłów uwolnienia Grobelnej jest udrożnienie ulicy Strażackiej i budowa ronda na skrzyżowaniu tej ulicy z Grobelną. Co więcej, taki roboczy projekt już dawno powstał. Życie Pabianic dowiedziało się nawet, że na zlecenie prywatnego inwestora jedna z londyńskich firm przeprowadziła tu taką symulację ruchu, a jej wyniki zostały przedstawione miastu. Na razie jednak rondo w tym miejscu to tylko pomysł.

Zobacz też: Gdzie powinno powstać rondo? Miasto czeka na propozycje

A wy, co sądzicie o takim rozwiązaniu?