Wydział Dróg i Mostów Starostwa Powiatowego w Pabianicach skierował do komisji przetargowej wniosek o rozpoczęcie przetargu na modernizację drogi powiatowej od ul. 20 Stycznia do miejscowości Rydzyny. Przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w marcu.

- W toku ustaleń udało się przekonać Starostwo, że warto w ramach tej modernizacji wybudować drogę rowerową, która połączy ul. 20 Stycznia z Rydzynami – wyjaśnia Arkadiusz Jaksa, radny powiatowy.

Dla rowerzystów to nie tylko kawałek ścieżki rowerowej. To szansa na bezpieczny wyjazd rowerem od strony Bugaju.

- Droga ta połączy się z planowaną w ramach miejskiej części budową ścieżek rowerowych z drogą dla rowerów wzdłuż 20 Stycznia – dodaje Jaksa.

Ta planowana ścieżka pobiegnie ul. 20 Stycznia w kierunku ulicy Rydzyńskiej. Ten ciąg rowerowy łączy się z ulicą Nawrockiego. Starostwo zadeklarowało budowę drogi rowerowej na Nawrockiego od Grota do 20 Stycznia. Planuje też wymalować tak zwanych "sierżantów" na Grota-Roweckiego (od ul. Bugaj do Kilińskiego). Urząd Miejski dokończy budowę ścieżki w Nawrockiego. Tak przedłużona połączy ciąg rowerowy ze Świetlickiego.

Radny Jaksa zwraca uwagę na komfort bezpiecznego wyjazdu rowerem z miasta.

- Obok ul. Wiejskiej prowadzącej do lasu hermanowskiego to będzie drugi wylot w kierunku dużego kompleksu leśnego - lasu rydzyńskiego i Dłutowa - mówi.