Już w pierwszych dniach kwietnia rozpocznie się modernizacja skrzyżowania ul. Łaskiej i Tkackiej. Drogowcy poszerzą tu jezdnię i ustawią sygnalizatory świetlne. Łatwiej będzie też się wjeżdżało z Łaskiej w Tkacką, bo dla skręcających zostanie specjalnie wydzielony pas. Remont skrzyżowania potrwa do końca czerwca.

Lada moment robotnicy z Echo Investmentu rozkopią ulicę Zamkową i na odcinku od Traugutta do Wyszyńskiego położą asfalt. Już rozpoczęli układanie kostki na chodniku przy markecie. Na skrzyżowaniu Zamkowej z Traugutta ustawią sygnalizatory. Roboty chcą zakończyć jeszcze przed świętami.

– Kostką wyłożymy też drugą stronę Zamkowej – obiecuje Wojciech Janczyk, rzecznik prezydenta. – Do jesieni po nowym i równym chodniku będziemy chodzić od Kilińskiego do Wyszyńskiego.

Za kostkę zapłaci Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad w Łodzi. Ułożeniem jej zajmą się bezrobotni, których zatrudni Zakład Dróg i Zieleni Miejskiej.

Roboty drogowe rozpoczną się też na ul. Rzgowskiej przy Spokojnej. Ucieszą się mieszkańcy stojących tu bloków, bo robotnicy odwodnią teren i przebudują kanalizację. Na koniec wymalują pasy i zamontują pulsujące świtało pomarańczowe.

Chodnik dostaną mieszkańcy ul. Jutrzkowickiej. W tym roku zostanie ułożony od stadionu Włókniarza do skrzyżowania z ul. Świetlickiego. W przyszłym roku dokończą układanie chodnika i pociągną go aż do Bychlewa.


***
Roboty drogowe zostały podzielone na etapy. Dzięki temu uniknie się całkowitego zamknięcia ruchu, ale niestety nie uniknie się jego utrudnienia. Wszyscy uczestnicy ruchu muszą zwracać baczną uwagę na znaki drogowe, które będą wskazywały aktualną organizację ruchu. Na ulicy Łaskiej pojawi się znak poziomy niespotykany wcześniej w naszym mieście. Jest to "linia przystankowa" i wyznacza na jezdni miejsce przystanku autobusowego lub tramwajowego. Na długości tej linii nie wolno się zatrzymać.