Na realizację czeka siłownia pod chmurką i trampoliny miejskie w parku Wolności. Ma to być zrobione do 31 października. Przeciąga się też budowa trybuny na PTC.

- Po dwóch nieudanych przetargach na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych, 5 października ogłoszono kolejny przetarg na wyłonienie wykonawcy w okrojonym zakresie tego projektu – wyjaśnia Aneta Klimek, rzeczniczka prezydenta. - Termin składania ofert upływa 23 października.

Wybrano wykonawcą ogólnodostępnych defibrylatorów AED. Obecnie przygotowywana jest umowa na realizację projektu - przewidywany termin zakończenia prac to 14 grudnia.

Na ukończeniu jest remont świetlicy PTC.

- 30 września dokonano odbioru stolarki zamontowanej w obiekcie - komentuje rzecznika. - Trwają rozliczenia zakupów wyposażenia świetlicy.

Z uwagi na kosztorysy złożonych ofert, które znacząco przekraczają zaplanowany budżet, budowa bieżni wraz z siłownią pod chmurką przy SP 3 będzie wykonana w okrojonym zakresie. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca bieżącego roku kalendarzowego.

Czekamy też na automatyczny trenażer do rzutów koszykówki. Są trudności z jego dostarczeniem ze Stanów Zjednoczonych.

A co z wiatami rowerowymi w miejscach publicznych?

- W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na dostawę wiat i ławek w projekcie „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” i wiat z budżetu obywatelskiego – wyjaśnia Aneta Klimek.

Sprawdź też: Wybraliśmy zadania, czas ocenić urzędników.

Co udało się do tej pory zrobić? Kupić 1.000 książek dla MBP, wybudować miejsca parkingowe przy SP 13 i zwiększyć ilość miejsc postojowych przed blokiem przy ul. Ostatniej 19.

W historii pabianickiego BO są również takie projekty, których niestety nie udało się zrobić ze względu na przeszacowanie kosztów ich wykonania. Mowa o tężniach solankowych na Bulwarach (nikt nie zgłosił się do przetargu) i sztucznym lodowisku na Starym Rynku (to samo).

Zobacz też: Pechowy budżet.

Wstrzymano się też z realizacją ścieżki rowerowej na ulicy Zamkowej, ponieważ ma to być wykonane razem z projektem modernizacji tramwaju.

Nie całkiem też wykonano zadanie z II edycji budżetu, pod nazwą: „Poprawa infrastruktury obiektu klubu piłkarskiego PTC”. Mianowicie: starczyło na zrobienie oświetlenia, a na boksy dla zawodników – już nie.

Całkowicie nieudaną realizacją była też modernizacja jednego z boisk PTC. Zrobiono je tak, że boisko nadal stoi zamknięte i porasta krzakami… Sprawa ma się rozstrzygnąć w sądzie.