W najbliższy wtorek rozpoczną się roboty drogowe związane z przebudową ulicy Jutrzkowickiej na odcinku od ul. Świetlickiego do granicy z Bychlewem (droga wojewódzka nr 485).

Zamknięta dla ruchu zostanie połowa szerokości jezdni na odcinku od posesji nr 84 do granicy miasta, wraz z przyległym odcinkiem o długości 100 m na terenie Bychlewa.

Przebudowa rozpocznie się od prawej części jezdni, co spowoduje konieczność zamknięcia wlotów ulic Pogodnej i Gospodarczej. Ruch na tym odcinku będzie odbywał się wahadłowo.

W związku z tym, od wtorku 23 października do odwołania zawieszone zostaną przystanki autobusowe Jutrzkowicka 129 i Jutrzkowicka 130. Na czas zmiany granica strefy taryfowej dla linii "265" tymczasowo będzie wyznaczona na przystankach Bychlew 16 i Bychlew/szkoła.

Pozostały odcinek drogi wojewódzkiej nr 485, czyli Kilińskiego do ulicy Grobelnej zostanie objęty robotami po uzyskaniu decyzji ZRID (termin do 30 kwietnia 2019 r.). Docelowo będzie to przebudowa chodników, budowa nowej konstrukcji jezdni, budowa ciągów pieszo-rowerowych, powstanie zatok autobusowych, przebudowa przepustów, budowa oświetlenia drogowego, budowa zatok postojowych, rozbiórka mostu i przebudowa przepustu przez rzekę Pabiankę, rozbudowa systemu odwodnienia (kanalizacja deszczowa) oraz rozbudowa skrzyżowań – powstanie rond na Świetlickiego i Jutrzkowickiej oraz na Kilińskiego i Moniuszki, a także przebudowa skrzyżowania Kilińskiego z „Grota” Roweckiego. To inwestycja w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

Zobacz też: Będą aż trzy nowe ronda!

Łącznie przebudowane zostanie 2,3 kilometra drogi. Koszt inwestycji to prawie 27 milionów złotych.