Co się będzie działo? Na pewno będzie filmowo i ciekawie. Od godz. 11.00 o każdej pełnej godzinie będzie konkurs „Koło Fortuny”. Poza tym przygotowano quiz wiedzy o filmie, w którym będą mogli wziąć udział zarówno młodsi, jak i starsi kinomaniacy. Dla dzieci będą również pokazy iluzji i sztuczek magicznych, kącik charakteryzacji i sztuczki cyrkowe z Jackiem Sparrow.

- Na pewno ciekawe będą warsztaty pod hasłem "Mój pierwszy film poklatkowy" oraz "Dzień superbohatera" – zachęcają organizatorzy.

Repertuar na stronie strony pojawi się w najbliższym czasie. Wiadomo, że w ten weekend na ekranach premierowo będzie grany film „(Nie)znajomi” produkcji polskiej. Zapewne będziemy mogli go obejrzeć również w pabianickim Heliosie.

Kino zlokalizowane jest w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Tkalnia. Posiada 4 klimatyzowane sale wyposażone w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, dźwięk DOLBY DIGITAL 5.1 oraz najnowszej generacji projektory Christie 4K i najwyższej światowej jakości ekrany do projekcji 2D i 3D.

Poza regularnym repertuarem, w którym dostępne są największe hity światowej kinematografii, Helios prezentuje widzom także seanse specjalne takie jak: Kino Kobiet, Nocne Maratony Filmowe, Kino Konesera czy Helios dla Dzieci.