Od dziś można zrobić zakupy w centrach handlowych. W Pabianicach ruszyły 2 galerie handlowe. W „Tkalni” na brak klientów nie powinien narzekać żaden sklep. Im większa powierzchnia tym więcej osób może wejść, więc rzadko tworzą się kolejki. Zdarza się, że kilka osób czeka do sklepu o mniejszej powierzchni.

- Staliśmy w kolejce do sklepu obuwniczego. Są dobre promocje – mówią klienci.

W centrum handlowym „Echo” najwięcej ludzi wypełniło Jysk.

- Przepychałam się łokciami mijając kolejne osoby. Tak wygląda powrót do galerii po trzech tygodniach zamknięcia – opowiada czytelniczka.

- Kilkanaście minut czekałam, żeby wejść do sklepu ze sprzętem gospodarstwa domowego. Miałam wrażenie, że ludzi dookoła przybywa – dodaje inna pabianiczanka.

Mieszkańcy ruszyli na zakupy nie tylko dlatego, że dziś otwarto galerie handlowe. Wielu czekało na Black Friday, czyli Czarny Piątek. W tym roku tego dnia mogliśmy zrobić zakupy tylko w Internecie. Wiele sklepów zdecydowało się wydłużyć termin obowiązujących promocji do dzisiaj.

Pamiętajcie, aby nie dać się naciąć. Według informacji przekazanych przez „Świąteczny Barometr Cenowy” Deloitte w ubiegłym roku obniżki w Black Friday miały charakter symboliczny. Oscylowały w granicach 3,5 proc.

W tym roku Black Friday wygląda inaczej z powodu pandemii koronawirusa. Zakupy stacjonarne możliwe są dopiero od dziś (28 listopada). Robić je możemy przestrzegając dodatkowych restrykcji sanitarnych. Pisaliśmy o tym TUTAJ.