Tegoroczne zakończenia roku są inne niż zwykle. Odbywają się również z opóźnieniem. Maturzyści powinni przyjść po świadectwa w miniony piątek, ale był to jeszcze ostatni dzień strajku nauczycieli. W Zespole Szkół nr 3 w poniedziałek odbyła się klasyfikacja, a zakończenie roku we wtorek. W tempie ekspresowym młodsze roczniki przygotowały dla swoich starszych kolegów występy artystyczne.

Najlepsi dostali nagrody.

– Nie jest łatwo mieć czerwony pasek na koniec klasy maturalnej, bo w tym przypadku trzeba się starać przez wszystkie lata. Tutaj są również oceny z tych przedmiotów, które na przestrzeni czterech lat odchodziły. Trzeba było więc być najlepszym systematycznie – mówi Sandra Soboń, najlepsza maturzystka z ZS nr 3.

Sandra Soboń ukończyła szkołę ze średnią 5,04. Kolejne miejsca zajęły: Karolina Skrobiszewska – średnia 5, Marta Suwalak – średnia 4,84 i Natalia Wielogórska – średnia 4,83. Wszystkie najlepsze uczennice były z klasy 4 technikum fryzjersko–fotograficznego.

Młodsi koledzy życzyli maturzystom zdania matury, a potem dokonania jak najlepszych wyborów.

– Mamy nadzieję, że dostaniecie się na wymarzone studia – mówiła Natalia Wawrzyniak z trzeciej klasy.

Młodsi koledzy przygotowali plebiscyt, w którym zamiast Oscarów rozdawano Dariusze 2019. Nazwa pochodzi od imienia Dariusza Wróbla, wicedyrektora szkoły. Otrzymali je: Joanna Kruczkowska, Dawid Zglinicki, Weronika Kalinowska, Emilia Ratajczyk, Julia Gajda, Kacper Szwed i Weronika Szkodzińska.
Podczas uroczystości nagrody książkowe dostali również uczniowie ze statusem bardzo dobrego ucznia. Były też podziękowania dla sportowców, członków koła dziennikarskiego oraz młodzieży działającej w wolontariacie.

6 maja maturzyści rozpoczną egzamin dojrzałości. Najpierw napiszą język polski.

– Powtarzam materiały otrzymane przez nauczycieli i liczę na to, że na maturze również dopisze mi szczęście i stres nie wpłynie na moje wyniki – mówi Karolina Skrobiszewska.

– Wszystko przygotowane. Za naszą młodzież będziemy trzymać kciuki – podsumowała Agnieszka KulpińskaGórska, dyrektor ZS 3.