Przez 12 lat Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa ociepliła ściany i stropodachy w 172 blokach. W tym roku termomodernizację czeka kolejnych 15 budynków. Dodatkowo wymieniana jest stolarka okienna, remontowane są balkony, wejścia do klatek schodowych i dachy. Z elewacji budynków usuwany jest azbest.
W tym roku przetarg na termomodernizację wygrała firma z Pabianic SAW-BUD Andrzej Wróbel. 
- Firma zatrudnia ponad 40 osób, a w sezonie letnim nawet do 100 pracowników – mówi Marek Pawlak, inż. kontraktu z SAW-BUD. - Rocznie wykonujemy około 40.000 metrów kw. dociepleń ścian.
Firma w branży budowlanej działa od 1995 roku. Specjalizuje się w dociepleniach budynków spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Remontuje bloki i kamienice. Ostatnio wykonywała prace termomodernizacyjne dla spółdzielni w Zduńskiej Woli, Sieradzu, Piotrkowie i Łodzi. W tym roku w Pabianicach wyremontowali elewację kamienicy przy ul. Moniuszki 3. W zeszłym roku pracowali na bloku „Papierni” przy Wyspiańskiego i wspólnoty Robotnicza 28. Właśnie rozpoczęli prace termomodernizacyjne na blokach PSM przy Mokrej 17, 19 i 21 i na wieżowcu przy Łaskiej 94.
Prace będą w tym roku wykonywane również na blokach przy ul. Cichej 23, Moniuszki 60/62, Trębackiej 9, 20 Stycznia 14, 20 Stycznia 18, Nawrockiego 22, Podleśnej 3a, Bugaj 92, Bugaj 94, Bugaj 96 i Gawrońskiej 2.
- Poszukujemy fachowców. Potrzebujemy pracowników budowlanych do dociepleń, dekarzy, brukarzy – dodaje Pawlak. - Już dziś do prac na blokach dodatkowo zatrudniliśmy kilkunastu robotników z Mołdawii. Ale oferta pracy dla fachowców ciągle jest aktualna.