Posłanka Beata Mateusiak-Pielucha (PiS) wprowadza się do lokalu w domu partii przy Traugutta 2. Zajmie pomieszczenie, w którym biuro poselskie miał poseł Marek Matuszewski. Matuszewski w ZGM-ie złożył wymówienie na najem lokalu.

Meble do biura zwiózł już senator Maciej Łuczak (PiS). Wynajął pomieszczenie, w którym wcześniej był lumpeks. To lokal w odnowionej dawnej przychodni zdrowia przy Starym Rynku 6. Po sąsiedzku będzie miał Cech Rzemiosł Różnych, cukiernię, sklep z sukienkami dla pań i gabinet masażu.

- Chciałbym otworzyć biuro jeszcze przed świętami. Muszę zrobić remont i wybrać dyrektora biura, więc mam kilka spotkań z osobami, które ubiegają się o to stanowisko. Chcę wybrać najlepszego - mówi senator Łuczak.

Nowy lokal urządzi niebawem poseł Artur Dunin (PO). Właśnie podpisuje umowę z ZGM na wynajem lokalu po sklepie z torebkami Lampart przy Zamkowej 48.

- Ja się cieszę, że wynajmują w sumie trzy lokale. Nie będą stały puste - mówi Magdalena Bryndziak, dyrektor ZGM. - Wszyscy płacą takie kwoty, jakie były wcześniej ustalone. Nikt nie występował do prezydenta o zmniejszenie stawki.

Najwięcej miasto dostanie od posła Dunina, bo za biuro będzie płacił miesięcznie aż 1.023 zł plus VAT. Najem jest liczony według obowiązującej stawki, czyli po 12 zł za 71,4 metrów kw. plus piwnica (27,79 m po 6 zł).
 
Senator Łuczak będzie płacił co miesiąc 591,39 zł plus VAT. Też płaci według obowiązującej stawki na Starym Rynku, czyli 65,71 m kw. po 9 zł.
 
Najmniej płacił poseł Matuszewski – 372,76 zł. Po 6,55 zł za 56,91 metra. Jeszcze nie wiadomo jaki czynsz będzie płaciła posłanka Mateusiak-Pielucha.
 
- Tylko prezydent może obniżyć lub zwiększyć stawkę za metr kwadratowy lokalu – tłumaczy dyrektor.