25 wrzesnia odbyła się VI Pabianicka Senioriada. Pogoda pabianiczan nie rozpieszczała, ale chociaż obyło się bez deszczu. W paradzie, która przeszła od domu handlowego Domus przy ul. Bagatela, na parking Centrum Handlowego ECHO, udział wzięła tym razem garstka seniorów. Wśród uczestników szła Halina Jaksa, znana z programu „Sanatorium Miłości”. Seniorzy przygotowali banery z zabawnymi hasłami.

Senioriada Życie Pabianic

Senioriada Życie Pabianic

Po godzinie 13.00 rozpoczął się festyn. Na parkingu stanęły stoiska z jedzeniem i ciepłymi napojami. Można było się tu też m.in. spisać. 

O godzinie 16.30 odbył się panel dyskusyjny pt. „Życie zaczyna się po 60.” w którym wzięły udział: DJ WIKA-najstarsza dj-ka w Polsce, Janina Rosińska- 84-letnia biegaczka z Pabianic, która na swoim koncie ma 700 pucharów i tysiąc medali, w tym ponad 100 zdobyła w mistrzostwach Polski, Europy i Świata oraz Halinka Jaksa.

Gwiazdą tegorocznej Pabianickiej Senioriady był wybitny polski muzyk, chodząca historia opolskich festiwali- Andrzej Rosiewicz.

Rosiewicz Życie Pabianic

Po koncercie gwiazdy VI Pabianickiej Senioriady prosto ze sceny, znana wszystkim DJ WIKA i DJ KRIS (czyli Krzysztof Hanke, aktor i lider kabaretu Rak) poprowadzili wielką, międzypokoleniową potańcówkę, która trwała do godz. 19.00.

Senioriada Życie Pabianic