Około 40 elegancko ubranych seniorów przemaszerowało ulicą Zamkową od Urzędu Miejskiego do starego rynku. Było kolorowo - panie niosły transparenty, balony i pompony z bibuły. Na czele pochodu jechało Pogotowie Rozrywkowe, z którego do przyłączenia się do zabawy zapraszał wszystkich prowadzący imprezę Jacek Czekalski.

Starsi panowie i panie przy dźwiękach poloneza wkroczyli dostojnie na rynek i zasiedli na rozłożonych przed sceną krzesełkach. O godz. 11.00 przejęli władzę w Pabianicach. Symboliczne klucze do miasta wręczyli im prezydent i wiceprezydent.

- Teraz rządzimy my, seniorzy – oświadczyła ze sceny Grażyna Nowak, przewodnicząca Rady Seniorów.

Tak rozpoczęła się w III Pabianicka Seniorada.

Były występy zespołów seniorów z Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Oglądaliśmy Zespół Pieśni i Tańca Dobroń i Zespół Kwiaty Polne Kwiatkowice.

Gwiazdą wieczoru był Andrzej Rybiński, a potem była międzypokoleniowa dyskoteka.

Ale Senioriada to nie tylko zabawa na rynku. Jak na imprezę plenerową przystało, na rynku stanęło kilkanaście stoisk, w tym gastronomiczne. Był chleb ze smalcem, wata cukrowa, kiełbaski z grilla i ciasta – serwowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Stefanów – Wandalin – Giemzów.

Było też stoisko Pabianickiego Centrum Medycznego, gdzie bezpłatnie można porozmawiać z internistą, zmierzyć ciśnienie krwi czy zrobić EKG. Jest też mammobus. 

Więcej o Senioriadzie piszemy tutaj: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/rozrywka/koncerty/stary-rynek-dla-seniorow.html