O godz. 13.00 sprzed Urzędu Miejskiego wyruszy kolorowy korowód pabianickich seniorów. W drodze na Stary Rynek do maszerujących może dołączyć każdy chętny.

Uroczyste otwarte Senioriady zaplanowano o godz. 13.30. Po przemowach, m.in. przedstawicieli miasta i powiatu, na scenę wejdę najważniejsi, czyli pabianiczanie 60 plus. Wokalne umiejętności zaprezentują seniorzy z zespołów Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej - „Brzoza”, „Jarzębina” i „Złota jesień”. Na scenie mają też wystąpić seniorzy z Centrum Seniora (godz. 15.30) i Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie (godz. 16.00).

Gwiazdą wieczoru będzie polsko-włoski duet Halina Benedyk i Marco Antonelli. Pani Halina święciła triumfy w latach 80. Na festiwalu w Sopocie w 1984 r. wystąpiła razem z Antonellim. Zaśpiewali przebój „Frontiera”, który zajął 3. miejsce w konkursie. Po latach wokaliści wspólnie nagrali płytę. 1 września swoje największe przeboje zaśpiewają dla pabianiczan. Początek ich koncertu o godz. 17.00.

Senioriadę zakończy międzypokoleniowa potańcówka z muzyką na żywo – od godz. 18.30 zagra dla nas zespół „Odjazd”.

- V Pabianickiej Senioriadzie towarzyszyć będą Targi Senioralne. Wystawią się na nich nasi partnerzy – informuje Renata Uznańska-Bartoszek z Forum Odpowiedzialnych Pabianiczan, organizatora wydarzenia.

Apteka DOZ będzie rozdawać seniorom bezpłatne pakiety (witaminy, minerały, ziołowe herbatki) i serwować herbatki na placu. Swoje stoisko wystawi też Pro-Medica, firma, która pośredniczy w zatrudnianiu osób do opieki nas osobami starszymi zagranicą. Jej przedstawiciele będą wykonywali bezpłatne badanie składu ciała. Na rynku znajdziemy również przedstawicieli Centrum Seniora, salonu optycznego Doktor Marchewka i aparatów słuchowych Geers. Na targach spotkamy też reprezentantów PCM, którzy poprowadzą na scenie gimnastykę dla seniorów. Poza nimi stoiska wystawią też m.in. Koło Gospodyń Wiejskich Grójce i stowarzyszenie Miauczykotek.