Od dziś w Tkalni otwarte są sklepy Sinsay, Reserved, House. Pabianiczanie wyczekiwali tego, choćby dlatego, że pabianicki Sinsay jest największym w Polsce sklepem tej sieci. Wydawało się więc, że to ta marka przyciągała do Tkalni najliczniejszą grupę klientów, ale...

- Co ciekawe, nawet w czasie, gdy te popularne sklepy odzieżowe były nieczynne, Tkalnia zanotowała dzienny wzrost liczby klientów o 40 procent niż przed pandemią – mówi Robert Zapędowski, dyrektor marketingu Tkalni. - Cieszymy się, że nasi goście zaufali nam w tych, jeszcze niepewnych czasach i czują się w Tkalni bezpiecznie.

Zobacz też: Tkalnia gotowa na otwarcie! Odmieniona, czysta i bezpieczna

O tym, że pabianiczanie stęsknili się za zakupami, a ich portfele niekoniecznie wyszczuplały, świadczą także zebrane przez centrum statystyki. Kamery sczytujące samochody, zamontowane przy parkingu naliczyły tygodniowo średnio o prawie 3.000 pojazdów więcej. Do tego w samych sklepach obserwuje się zwiększony ruch.

- Teraz po otwarciu tych trzech sklepów oraz wkrótce pewnie kina Helios, liczymy na jeszcze większe zainteresowanie – dodaje dyrektor.

Nadal zamknięty jest Big Star. Tu jeszcze trwają przygotowania do otwarcia. Wróciło życie do kawiarni, do tego nad Krainą Słodkości, Tkalnia otworzyła jedną ze swoich antresol. Są tam rozstawione stoliki kawowe, wygodne kanapy i fotele.

Na drugiej antresoli jest już plac zabaw oraz kończy się montowanie stanowisk z konsolami Playstation. Na zewnątrz przed (jeszcze nieczynną) Żabką także powstaje plac zabaw.

- Niestety place jeszcze nie mogą zostać otwarte. Czekamy na kolejne decyzje rządu.