- Pomóżcie nam w walce z Urzędem Gminy w Ksawerowie, bo nie posypują piaskiem ani solą ulic. Na Wschodniej i Traktorowej przy prędkości 20 km/h wpada się w poślizgi – mówi mieszkaniec Ksawerowa.
 
Mężczyzna od dwóch tygodni próbuje nakłonić urzędników do poważnego traktowania mieszkańców gminy Ksawerów.
 
- Dwa tygodnie temu dwa auta wylądowały w rowie na ulicy Traktorowej. Dzwoniłem i zgłaszałem, że jest ślisko – mówi mężczyzna. - Rozmawiałem dwa dni temu z sekretarzem. Powiedział mi, że za chwilę ulice zostaną posypane piaskiem i solą. I zostały posypane, ale tylko na skrzyżowaniach i przy progach zwalniających. To jakaś kpina z mieszkańców.
 
Życie Pabianic poprosiło o wyjaśnienia Urząd Gminy.
 
- Według osoby, która wykonuje te prace, jezdnie są posypywane. Czekamy na uwagi mieszkańców. Prace te wykonuje firma, która dostała zlecenie od urzędu na zimowe utrzymanie dróg – mówi pracownica Urzędu Gminy w Ksawerowie.
 
Uwagi w sprawie odśnieżania i posypywania piaskiem dróg można zgłaszać pod tel. (42) 213-80-50, wew. 27 (w godzinach pracy urzędu).

****

Po Pabianicach jeżdżą 4 pługopiaskarki. W mieście wszystkie drogi (miejskie i powiatowe) są utrzymywane w III standardzie. Oznacza to, że jezdnia powinna być odśnieżona na całej szerokości i posypana na skrzyżowaniach, przejazdach kolejowych, drogach o nachyleniu 4 proc., przystankach autobusowych i w innych wyznaczonych miejscach. Utrudnienia związane z oblodzeniem czy śniegiem mogą potrwać nawet do 8 godzin. 

Miejsca, w których jest ślisko, albo zalega śnieg, można zgłaszać pod numerem alarmowym: 509-857-919 (czynny całą dobę).