Śmiech wrogiem ojczyzny. Pod takim hasłem pabianicki Komitet Obrony Demokracji zorganizował w niedzielne przedpołudnie happening na terenie Lewityna.

W pięknych okolicznościach przyrody mogliśmy zobaczyć galopującą inflację. W tej roli z wdziękiem biegały po alejce panie z napisem inflacja na plecach. Można też było „poklepac biedę”. Klepano czym się dało; packą na muchy, trzepaczką do dywanów. Mimo starań , na wiele się to nie zdało. Bieda nie dała się wyklepać.

Happening KOD na Lewitynie. Andrzej Duda, klepanie biedy i galopująca inflacja Życie Pabianic

Rozdawano też „ 6 patyków dla emeryta” oraz dzielono się polskim chrustem. Można też było zrobić sobie zdjęcie z „ubecką wdową” i figurą przedstawiającą prezydenta Dudę.

Happening KOD na Lewitynie. Andrzej Duda, klepanie biedy i galopująca inflacja Życie Pabianic

Rozdawano też kartki kryzysowe. Kto pamięta ciężkie lata osiemdziesiąte w Polsce wie, że żywność była na przydział. Za kartki można było kupić w sklepie cukier, alkohol, albo przydział mięsa i wędlin. Te rozdawane dziś żółte kartki kryzysowe dawały: ”posadę w spółce Skarbu Państwa, Ułaskawienie przez sąd PiS, Kopę jaj kaczych, 3 kg ośmiorniczek, półroczną prenumeratę „W sieci”, Łopatę do sortowania Polaków.

KOD-owcy wybrali też, co „trafniejsze” informacje ukazujące się na paskach w państwowej telewizji TVP. Głoszą one np. że "Gaśnica z Orlenu uratowała polską rodzinę", a „Portfele Polaków pękają w szwach”.