Przed sklepami ustawiały się długie kolejki. Sobotnie zakupy trwały dłużej niż zwykle. Przed sklepami stali ludzie w 2-metrowych odstępach. Do mniejszych sklepów klienci są wpuszczani pojedynczo.

Zobacz też: Premier ogłosił zmiany w sklepach, na ulicach i miejscach pracy.

W marketach obowiązuje zasada, po 3 klientów na jedną kasę. Dlatego np. na terenie Biedronki przy ul. Smugowej w tym samym czasie przebywać może 9 osób. Klienci wchodząc odkażają ręce i zakładają rękawiczki jednorazowe, dostępne przy wejściu. W drzwiach ochrona przekazuje im wózek (wcześniej odkaża uchwyt po poprzednim kliencie). Przed kasami też trzeba zachowywać bezpieczny odstęp.

5 kwietnia jest niedziela handlowa (jedna z dwóch w tym miesiącu, kolejna 26 kwietnia). W niektórych marketach można zrobić zakupy o dowolnej porze (całodobowo). Wyjątkiem są tylko godziny 10.00 – 12.00 przeznaczone  wyłącznie dla osób powyżej 65 lat.

Biedronki już od 2 kwietnia są czynne w godzinach 6.00 – 24.00. Całodobowe zakupy zaczną się od wtorku (7 kwietnia) i potrwają do piątku.

W Wielką Sobotę sklepy sieci będą otwarte do godz. 13.00. Zgodnie z przepisami, w dni świąteczne, czyli w niedzielę i poniedziałek, 12 i 13 kwietnia, sklepy będą nieczynne.

Oba pabianickie sklepy Lidl również są teraz czynne do 24.00. Ten przy ul. Łaskiej będzie czynny dodatkowo całodobowo od 8 kwietnia.

Od 3 kwietnia również w Kauflandzie oraz w Netto zakupy zrobimy do godziny 24.00.