Pożar wybuchł tuż po godz. 13.00 w domu wielorodzinnym przy ul. Jana Pawła II 25 w Konstantynowie Łódzkim. To murowany dom z drewnianym poddaszem. Na poddaszu wybuchł pożar.

- Z budynku ewakuował się mieszkaniec budynku, 57-letni Roman G. Mężczyzna był przytomny- mówi Szymon Giza z Komendy Powiatowej PSP w Pabianicach.- Został przewieziony do szpitala.

Strażacy, ewakuowali z budynku jeszcze 2 mężczyzn. Lekarz, który przybył na miejsce, stwierdził zgon tych osób. 

Na miejscu pracowało 11 zastępów straży pożarnej z:  JRG Pabianice, JRG 2 Łódź, OSP Konstantynów, OSP Niesięcin, OSP Srebrna, OSP Lutomiersk i OSP Pabianice. 

Podczas przeszukiwania pogorzeliska strażacy znaleźli czwartą ofiarę. Mężczyzna był w trudno dostępnym miejscu budynku. Nie żył.

Ofiary to: 45-letni Sławomir F., 47-letni Marek Z. oraz 60-letni Franciszek K. Mężczyźni nie byli mieszkańcami budynku.

Burmistrz Konstantynowa, Henryk Brzyszcz załatwia dla mieszkańców spalonego budynku mieszkania zastępcze, ponieważ Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wyłączył budynek z użytkowania. Na miejscu był również prokurator oraz przedstawiciele Przedsiębiorstwa Komunalnego Gminy.

Co było przyczyną tak tragicznego w skutkach pożaru?

- Najprawdopodobniej było to zaprószenie ognia- mówi Giza.- Straty materialne oszacowano na 150 tysięcy złotych. 

Spaleniu uległo 70 metrów kwadratowych dachu, drzwi, drewniane ściany działowe, meble, ubrania, okna, instalaccja elektryczna. Zalane zostały ściany i strop.

Ponad 4 godziny strażacy walczyli z tym pożarem.