Policjanci w całej Polsce, w tym również w powiecie pabianickim, rozpoczęli kampanię „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”, która potrwa do 15 grudnia.

- Celem akcji jest zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z niesprawnego czy też nieprawidłowego oświetlenia, wyeliminowanie z ruchu maksymalnej liczby pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem, stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli poza terminem badania technicznego oraz propagowanie zasady „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy - pojazd z naciskiem na elementy odblaskowe – wyjaśniają policjanci.

Do kampanii „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo” włączyła się stacja kontroli pojazdów Fiesta Plus Sp. z o.o., mieszcząca się w Pabianicach przy ul. Ksawerowskiej 7. Tutaj w dniach 24 listopada oraz 1, 8 i 15 grudnia (soboty) w godzinach 7.00–15.00 można bezpłatnie skontrolować oświetlenie w swoim pojeździe.

Pabianiccy policjanci zachęcają kierowców do skorzystania z bezpłatnej oferty i zadbania w ten sposób o bezpieczeństwo własne i innych użytkowników ruchu drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierującemu pojazdem wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.