Dzisiaj Włodzimierz Stanek, kandydat na prezydenta miasta przedstawił swój program wyborczy i kandydatów na radnych miejskich i powiatowych.

Konwencja PiS odbyła się w restauracji Kaczorowski. Był senator Maciej Łuczak i wiceprzewodniczący Sejmiku woj. łódzkiego Krzysztof Ciebiada (będzie ubiegał się o następną kadencję). Przybył też mocno spóźniony Grzegorz Schreiber, minister w kancelarii premiera.

- Zaczynamy kampanię i idziemy po zwycięstwo w Pabianicach i powiecie pabianickim – stwierdził Włodzimierz Stanek i dodał. - Pisząc program pytaliśmy pabianiczan. Właściwie sami go napisali.

Stanek skorzystał z okazji, że konwencja jego przeciwnika do fotela prezydenta miasta Grzegorza Mackiewicza była pierwsza i wyciągnął wnioski z jego propozycji dla Pabianic. Jakie?

- Uważam, że prezydent założył nową, przyciasną pelerynkę, spod której wystaje stary kożuch – mówił Stanek. - Przypiął do niego czerwony kwiatek SLD i przepasał się łańcuszkiem KOD-u.

Odniósł się też do miejsca, w którym odbyła się konwencja przeciwnika.

- My spotykamy się w miejscu prywatnym, oni do polityki włączyli Miejski Ośrodek Kultury, który powinien był neutralny - stwierdził.

Konwencja PiS miała miejsce na piętrze restauracji Kaczorowski, której właścicielem jest Adam Kaczorowski, radny miejski PiS i kandydat na radnego w nadchodzących wyborach.

Przedstawienie programu zajęło kandydatowi PiS najwięcej czasu. Była także prezentacja multimedialna głównych haseł.

Stanek obiecywał, że po wygranych wyborach sprowadzi do Pabianic inwestora strategicznego (patrz Ksawerów).

W Urzędzie Miejskim stworzy specjalny wydział do pozyskiwania środków zewnętrznych, będzie ich szukać w sejmiku i instytucjach rządowych.

Zamierza wprowadzić bezpłatne bilety autobusowe dla uczniów i emerytów. Myśli o bezpłatnej komunikacji miejskiej w przyszłości. Zamierza zmienić siatkę połączeń autobusowych, a na pewno na każdym przystanku postawi ławkę i daszek.

Chce włączyć Pabianice do programu Mieszkanie +, reaktywować Zakład Dróg i Zieleni Miejskiej do sprzątania w mieście.

W szkołach podległych miastu zamierza powiększyć administrację (każda miałaby swoją księgowość). Nauczycielom przyznać dodatki za wychowawstwo (300-500 zł) i dodatek za pracę w klasach integracyjnych.

Nie zamierza likwidować Straży Miejskiej, a wprowadzić strażników do szkół, by było bezpieczniej.

Chce reaktywować przychodnię nr 1 i restrukturyzować PCM. Chce, by w każdej szkole pielęgniarki były przez 5 dni w tygodniu przez co najmniej 7 godzin.

Chce zlikwidować opłaty za parkowanie przed szpitalem.

Będzie wytyczać ścieżki rowerowe na chodnikach, budować nowe ronda (Nawrockiego - 20 Stycznia i Warszawska - Sikorskiego), strzelnicę sportową i odkryty basen na stadionie PTC.

Nie zabrakło też słowa o geotermii. Teraz można zbadać, czy i jakie zasoby gorącej wody mamy za darmo. Stanek chce to zrobić i sprawdzić, czy się nam będzie opłacać.

Zamierza też uruchomić w MZK przy Lutomierskiej miejską stację paliw. Wystąpi o koncesję na sprzedaż benzyny i zatrudni ludzi do obsługi, a paliwo tam będzie o 30 procent tańsze niż na innych stacjach.

Będziemy się też bawić na miejskim Sylwestrze, Dniach Pabianic, Dniach Powiatu.

- Wszystko to może stać się faktem – dodał na zakończenie. - 21 października wyborcy zdecydują. Jedyną szansą na zmiany w tym mieście jest wybór Włodzimierza Stanka.

Nie omieszkał przedstawić na zakończenie listy niespełnionych obietnic wyborczych (sprzed 4 lat) urzędującego prezydenta i wyliczył kilka spełnionych, m.in. zakup odkurzacza do sprzątania psich kup.

Waldemar Flajszer przedstawił (najważniejszych) kandydatów PiS na radnych miejskich i powiatowych. W miarę jak rosła grupka na "scenie", malała widownia na sali. Z naszych wyliczeń wynika, że na spotkaniu było około 70 osób.

Do Rady Miejskiej w okręgu nr 1 są to: Rafał Madaj, Antoni Hodak i Jarosław Grabowski. Okręg nr 2: Adam Kaczorowski, Katarzyna Miękina i Arkadiusz Tądel. Okręg nr 3: Stanek Włodzimierz, Piotr Różycki, Anita Ceglarek. Okręg nr 4: Monika Cieśla, Tadeusz Gęs, Maria Durajska.

Do Rady Powiatu Pabianickiego liderami list są: Okręg 1- Tomasz Pierzchała, Marek Błoch. Okr. 2 - Jarosław Lesman, Piotr Ambroziak. Okr. 3 - Waldemar Flajszer, Grzegorz Hanke. Okr. 4 - Marcin Wolski, Marek Czechowski, Sławomir Szczesio. W okręgu wiejskim (6) są - Jarosław Kosmala, Piotr Grącki i Robert Rządziński.

Komunikat Wybory 2018: Wyłączyliśmy możliwość dodawania komentarzy do tekstu. Zachęcamy do dyskusji na Facebooku, pod zamieszczonym postem z tym artykułem.