Nie będzie wypłat pensji, które stracili nauczyciele w wyniku trzytygodniowego strajku. Od kilku tygodni trwały jednak poszukiwania innej możliwości wypłacenia im rekompensat za to, co stracili. Krzysztof Habura, starosta pabianicki, czekał na rozwiązania w innych, większych miastach, aby dopiero na koniec podjąć ostateczną decyzje. W niektórych z miast zdecydowano się podnieść dodatek motywacyjny. Tak zamierza postąpić Starostwo Powiatowe, któremu podlegają szkoły średnie.

Jeśli zgodzą się radni to dyrektorzy szkół będą mieli możliwość podnieść nauczycielom dodatek motywacyjny z 3 do 5 procent. Wynika to z negocjacji jakie są prowadzone między związkami zawodowymi a Wydziałem Oświaty i Wychowania w Starostwie Powiatowym w Pabianicach.

- Stanie się tak, jeśli radni uchwalą to podczas sesji absolutoryjnej, która będzie w czerwcu – informuje Joanna Kupś, rzecznik prasowy starosty. - Decyzja ta będzie dotyczyć wszystkich nauczycieli szkół średnich podlegających pod starostwo. Jak to rozdzieli i o czym zdecyduje dyrektor tego nie wiemy. Nie określimy więc indywidualnie, ile dostanie każdy z nauczycieli.

Dodatki będą mogły być przyznawane od września.

- Od dawna toczyły się rozmowy na temat podniesienia nauczycielom dodatków motywacyjnych. Chcieliśmy je podnieść i teraz zamierzamy wprowadzić to w życie. Jest przygotowana uchwała, która trafi pod obrady Komisji Oświaty - dodaje Joanna Kupś.