Znaki na trasie łączącej Pabianice i Ksawerów już stoją przy drodze. Na razie są zakryte, ale nowa organizacja ruchu planowo obowiązywać będzie od 20 września (poniedziałek).

- Zmiana organizacji ruchu wynika z konieczności przebudowy fragmentu torowiska tramwajowego znajdującego się na przecięciu z drogą wojewódzką – wyjaśnia Małgorzata Wilczek, kierownik działu przygotowania i realizacji inwestycji (Progreg InfraCity). - Zdemontowane zostaną istniejące bariery, aby poprowadzić ruch starym śladem drogi oraz istniejącym łącznikiem do DW482.

Dla kierowców jadących od strony Łodzi oznacza to, że zamiast jechać łukiem w ulicę Partyzancką, będą musieli pojechać na wprost (ul. Cegielnianą)  w kierunku Warszawskiej. A dalej albo kontynuować jazdę do miasta ul. Warszawską, albo skręcić w prawo w Łódzką i dalej w lewo w Partyzancką.

Ci, którzy kierować będą się w stronę Łodzi z Partyzanckiej, będą musieli skręcić w prawo w Łódzką, a następnie w lewo. Tu jest ważna zmiana! Bo skręcający będą mieć pierwszeństwo. Jadący na wprost z ul. Warszawskiej będą mieli znak „STOP”.

Remont tramwajowy

Drogowcy będą prowadzili roboty torowe na fragmencie torowiska, znajdującym się akurat na przecięciu drogi wojewódzkiej.

Zamknięte zostanie również skrzyżowanie ul. Łódzkiej z ul. Bema w Ksawerowie. W projekcie uwzględniono również nowe znaki na ulicy Łaskiej w Ksawerowie. Stanęły na wypadek kolejnych zmian w tutejszej organizacji. Ten odcinek na razie będzie jednak wykluczony z ruchu.